Nyhetsbrev fra Revisorforeningen 1/25
Det nærmer seg fristen for å levere skattemeldingen for 2024. Her oppsummeres noen av de viktigste forholdene å være oppmerksom på for lønnstakere, pensjonister, personlig næringsdrivende og selskaper.
Det er tid for skattemeldingen og i denne utgaven av Nytt fra revisor får du noen nyttige tips og råd om levering av skattemeldingen for 2021.
Nyhetsbrevet tar for seg skattemeldingen for lønnstakere og pensjonister og hva det er viktig å sjekke for å være sikker på at opplysningene er riktige slik at man ikke betaler for mye skatt. Vanlige feil som går igjen ved levering av skattemeldingen omtales også. Frist for levering av skattemelding er 30. april.
Skattemeldingen for personlig næringsdrivende og for selskaper skal leveres innen 31. mai, men med mulighet for å søke om utsettelse til 30. juni. Mer nyttig informasjon finner dere i nyhetsbrevet.
Link til nyhetsbrevet finner du her:
Det nærmer seg fristen for å levere skattemeldingen for 2024. Her oppsummeres noen av de viktigste forholdene å være oppmerksom på for lønnstakere, pensjonister, personlig næringsdrivende og selskaper.
SkatteFUNN er en skattefradragsordning for forsknings- og utviklingsinnsats i næringslivet. Formålet er å motivere bedrifter som skaffer seg ny kunnskap, informasjon elle erfaring som igjen kan føre til nye eller bedre produkter, tjenester eller produksjonsmåter.
Statsbudsjettet for 2025 ble fremlagt den 7. oktober 2024 med relativt få endringer på skatte- og avgiftssiden. Men, noen endringer er det og det kan dere lese om i dette nyhetsbrevet.